EKPEN TEKSTİL EĞİTİME DESTEK PROJESİ


Proje Detayı

Eğitime Destek Proje Kapsamında Olan Programlarımız;

  1. Ekpen Tekstil Çalışanları için Burs Programı,
  2. Ekpen Tekstil İhtiyaç Sahibi Okullara Destek Programı,
  3. Ekpen Kişisel Gelişim Eğitim Seminerleri,
  4. Ekpen Mesleki Eğitim Bandı Uygulaması.

EKPEN TEKSTİL EĞİTİME DESTEK PROJESİ İLE;

  • Çalışanlarımızın eğitim seviyelerinin dolayısıyla toplumun eğitim seviyesinin yükselmesine destek oluyoruz.
  • Sektöre yeni bir bakış açısı kazandırıyor, çağdaş çalışma yöntemleri geliştiriyoruz.
  • Gelecek nesillere örnek bir çalışma hayatı oluşturuyoruz.
  • Eğitim konusunda toplumsal farkındalık yaratıyoruz.

EKPEN TEKSTİL ÇALIŞANLARI İÇİN BURS PROGRAMI

Ekpen Tekstil olarak eğitimin verimlilik ile doğru orantılı olduğuna inanıyoruz. Şirketimizde eğitim seviyesi yükseldikçe performans ve verimliliğimizin de aynı oranda artacağının, bu göstergelerin beraberinde büyüme ve gelişim getireceğinin bilincindeyiz.

Ekpen Tekstil Çalışanları İçin Burs Programı kapsamında çalışanlarımız okuma yazma bilmiyorsa, okuma yazma öğrenmek için halk eğitim programlarına yazıldığında, ilkokul mezunu ise ortaokula tamamladığında ya da ortaokuldan liseye, liseden üniversiteye vb. şeklinde devam eden bir zincirde okudukları süre boyunca aylık burs bağlıyoruz.

Burs programı uygulaması ile çalışanlarımızı okumaları, kendilerini geliştirmeleri konusunda eğitime teşvik ediyoruz. Çalışanlarımızın okula devamlılığı için çalışma saatlerini ders programlarına göre düzenliyoruz.

Çalışanlarımızın okula devamlılığı için çalışma saatlerini ders programlarına göre düzenliyoruz.

Söz konusu projeyi ayrım gözetmeksizin tüm çalışanlarımızın faydalanabileceği bir program olarak hayata geçiriyoruz.

EKPEN TEKSTİL İHTİYAÇ SAHİBİ OKULLARA DESTEK PROGRAMI

Ekpen Tekstil İhtiyaç Sahibi Okullara Destek Programı kapsamında aylık ve yıllık bütçe çalışmaları yapıyor, kaynakları programlıyor, ilgili birimin araştırmaları sonucu okulları ve okulların ihtiyaçlarını belirliyor ve destek programlarını tamamlıyoruz.

Ekpen Tekstil İhtiyaç Sahibi Okullara Destek Programını hayata geçirdiğimiz günden bu yana 3 köy okulu, 1 bilim sanat merkezi olmak üzere toplam 4 okulun ihtiyaçları doğrultusunda destek programları hazırlamış ve başarı ile tamamlamış bulunuyoruz. Halihazırda bu kapsamdaki programlarımıza devam ediyoruz.

EKPEN TEKSTİL KİŞİSEL GELİŞİM SEMİNERLERİ

Ekpen Tekstil Kişisel Gelişim Seminerleri, çalışanlarımızın mesleki gelişimleri yanı sıra sosyal gelişimlerini de destekliyoruz. Düzenlenecek Kişisel Gelişim Seminerleri, çalışanlarımızın öneri ve talepleri doğrultusunda tamamen katılımcı bir süreçle belirleniyor. Bu seminerlerle toplumsal konularda toplumsal farkındalık yaratmayı hedefliyoruz.

Depremden Korunma, Çalışma Yönetimi, Stresle Başa Çıkma, Takım Çalışması Dinamikleri, Etkili Beden Dili, Temel Fotoğrafçılık Eğitimi, Etkili Beden Dili Eğitimi, Temel Fotoğrafçılık Eğitimi, Kriz ve Risk Yönetimi Eğitimi, Eğrisiyle Doğrusuyla Anne Baba Olmak, Organ Bağışı Bilgilendirme Semineri ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Semineri Ekpen Tekstil olarak düzenlediğimiz seminerlerden bazılarıdır.

Ekpen Tekstil Kişisel Gelişim Seminerlerini her yıl bütçe çalışmalarımıza dahil ediyor ve yıllık planlarımızda konumlandırıyoruz. Halihazırda bu seminer programlarımıza devam ediyoruz.

EKPEN TEKSTİL MESLEKİ EĞİTİM BANDI UYGULAMASI

Üretim bölümünde meydana gelen iş gücü açıkları ve sektörde yaşanan eleman bulma sıkıntısıyla mücadeleye destek olmak amacıyla kurulan Ekpen Tekstil Mesleki Eğitim Bandı Uygulamasını, ‘EKPEN Tekstil kendi elemanını kendi yetiştirir’ temel ilkesine dayandırıyoruz. Ekpen Tekstil Mesleki Eğitim Bandında, mesleki anlamda kendini geliştirmek isteyen çalışanlarımıza, belirlenen program doğrultusunda dikiş makinesi ve dikim eğitimi veriyoruz.

Proje Ayrıntıları

  • Düzenleyen: Ekpen Tekstil
  • Tarih: 28-08-2019